Hiiuelu® - Hiiumaa uudised iga kell ning täiesti tasuta!

Läänlane.ee: Läänemaale tekkiva uue valla nimeks saab Lääne-Nigula
superpilt: 
sissejuhatus: 
Kui esmaspäeval Orule kogunevad nelja valla volikogud kinnitavad ühinemise, saab uue valla nimeks Lääne-Nigula, kirjutas Ivar Soopan portaalis Läänlane.
tekst: 

"Praegu on kõik dokumendid ette valmistatud Lääne-Nigula nimele," ütles täna Nõva vallavanem, ühinemiskomisjoni juht Aldo Tamm Läänlasele.

Tamme sõnul valis juhtkomisjon Lääne-Nigula nime, sest nimel on kihelkondade ajast nelja valla jaoks ajalooline traditsioon. "Lääne-Nigula kattis kunagi Oru ja Taebla valla ning päris suures osas ka Risti. Kuni 17. sajandi keskpaigani oli ka Nõva Lääne-Nigula kihelkonna osa," rääkis Tamm.

Muudest variantidest pakuti ühinemise juhtkomisjonile muuhulgas nimesid Taebla, Haavasalu, Loode vald, Läänela.

Kas Lääne-Nigula ka uue omavalitsuse nimeks saab, selgub esmaspäeval, kui Oru vallamajas saavad kokku kõigi nelja valla volikogud. Tamm kinnitas, et redaktsioonimuudatused on tehtud ja volikogudel palutakse Lääne-Nigula nimi kinnitada.

Lääne-Nigula nime pakkusid välja Taebla volikogu liikmed ja Lääne-Nigula kogudus.

Esmaspäeva õhtul selgub ka, kas ühinevate valdade seas on Nõva. Teiste omavalitsuste volikogudel on ühinemisotsuse tegemiseks rahva mandaat, sest Orul, Ristil ja Taeblas küsitluses osalenute enamus toetas liitumist. Nõval aga oli vastaseid kolme võrra rohkem kui pooldajaid.

Kolme valla volikogudes peaks liitumisotsus kindel olema. Ka Nõval on volikogu enamus ühinemismeelne, aga lõplik otsus selgub siiski alles esmaspäeval.

Aldo Tamm on varem öelnud, et kui Nõva peaks ühinemisest loobuma, liituvad teised vallad sellest hoolimata.

Vt ka http://laanlane.ee

18/05/2015 - 07:37